Dzisiaj jest:

KNSA

ZARZĄD

HISTORIA

KONFERENCJE

CZYTELNIA

STUDIA

GALERIA

LINKI

 KONFERENCJE
 

Weszło juz do tradycji działaności naszego Koła, że wraz z Fundacją "Dziedzictwo" od 1999 roku organizujemy Miedzynarodowe Sesje Studentów Archeologii.

W 1999 odbyła się pierwsza konferencja z cyklu, a jej tematem była "Etyka w archeologii". Druga poświęcona była "Społecznemu funkcjonowaniu archeologii" (2000). Rok pózniej, w 2001, na naszej trzeciej konferencji, zastanawialismy się nad "Horyzontami archeologii". Listopad 2002 zaowocował Czwartą Miedzynarodową Sesją Studentów Archeologii. Tematem przewodnim była "Wiara, pamięć i archeologia".

Na naszych konferencjach gościmy uczestników z różnych ośrodków w Polsce, ale także z Australii, Wlk. Brytaniii, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Sudanu.

Poprzednie spotkania pokazały jaka teamtyka i problemy warte są poruszenia. Również w tym roku, w dniach 19-21 listopada zaprosiliśmy do wzięcia udziału w Piatej Miedzynarodowej Sesji Studentów Archeologii. Zmienilismy formułę spotkania, tym razem postawilismy na większą otwartość i dyskusję, poprzez organizacje warsztatów. Temat także był otwarty: "Komu potrzebna jest przeszłość?". Oczekujemy od Was propozycji i uwag dotyczących kolejnych konferencji. Niech nasze spotkania bedą pożyteczne dla wszystkich, którzy uczestniczyć będą w Sesji. Swoje propozycje przesyłajcie na adres Kola: knsa@artemida.amu.edu.pl.


1999: Etyka w archeologii.
2000: Społeczne funkcjonowanie archeologii.
2001: Horyzonty archeologii.
2002: Wiara, pamięć i archeologia.
2003: Komu jest potrzebna przeszłość?

Copyrights © 2004     Łukasz Dyczkowski     Wszelkie prawa zastrzeżone